Tarcica dębowa sucha

Od ponad 30 lat zajmujemy się produkcją tarcicy dębowej suchej, dostarczając Klientom wytrzymałe wyroby najwyższej jakości. Stolarnia Mazurska to miejsce podtrzymujące bogatą i sięgającą lat powojennych tradycję poprzedniego tartaku w Rozogach. Przez wiele lat pozostawał on jedynym producentem wyrobów drzewnych w okolicy, wyposażając pobliskie domy w materiały wspierające konstrukcje dachów, podłóg, okien i drzwi. Po wielu latach działalności właściciel zdecydował się sprzedać zakład, a kontynuatorem jego spuścizny jest obecna Stolarnia Mazurska. Wieloletnie doświadczenie w branży i nowoczesny park maszynowy sprawiają, że sucha tarcica dębowa naszej produkcji wyróżnia się trwałością i solidnym wykonaniem, doskonale odpowiadając na bieżące potrzeby rynku. Zapraszamy!

Nowoczesny park maszynowy

Dysponujemy własnym tartakiem, dzięki czemu oferowane usługi są gwarancją sprawnej i terminowej realizacji. W obróbce drewna sięgamy po solidne surowce, głównie dąb, dzięki czemu tarcica stolarska sucha naszej produkcji wyróżnia się imponującą wytrzymałością. Dysponujemy bogatą flotą maszyn, m.in. trakiem ramowym FOD BYDGOSZCZ z hydraulicznym wózkiem podawczym. Dzięki temu jesteśmy w stanie wytworzyć znaczne ilości tarcicy z dębu z zachowaniem wysokiej jakości.

Następnie otrzymane wyroby poddajemy procesowi suszenia w nowoczesnej suszarni z elektronicznym sterowaniem i pomiarem parametrów. Pozwala nam to otrzymać pożądany stopień wysuszenia tarcicy stolarskiej, której wilgotność jest taka sama w całym przekroju. Nieustannie się rozwijamy i poddajemy nasz sprzęt modernizacji. Na bieżąco śledzimy obecne realia rynkowe, sięgając po najnowocześniejsze rozwiązania odpowiadające potrzebom konsumentów.

Wytrzymałe deski dębowe suche do mebli i podłogi

Po suszeniu tarcica stolarska jest poddawana dalszemu przetwarzaniu, którego celem jest otrzymanie solidnych desek dębowych suchych. Bogate doświadczenie i specjalistyczna wiedza naszych pracowników wraz z nowoczesnym sprzętem umożliwiają uzyskanie wytrzymałych wyrobów spełniających zróżnicowane oczekiwania. Oferujemy tarcicę suchą dębową, która jest idealna do solidnych desek podłogowych oraz trwałe bale i monolity do produkcji mebli schodów i innego wyposażenia wnętrz. Usługi kierujemy zarówno do osób zainteresowanych produkcją własną, jak i sprzedażą.

Produkujemy również deski dębowe, które wraz z tarcicą, stanowią doskonałą propozycję dla Klientów, w tym firm, zajmujących się produkcją mebli i schodów. Nasze wyroby wyróżniają się imponującą odpornością na uszkodzenia i niepowtarzalną estetyką. Dzięki temu deska dębowa sucha, wykończona woskiem lub olejem, będzie idealnym komponentem przytulnego wnętrza. 

Scroll to Top